Zimność zimność zimność!

6 stycznia 2009

Zrobiło się ni z gruchy ni z pietruchy, zupełnie bez ostrzeżenia minus 21 stopni. Przesada tak według mnie! Dupsko mi zmarzło w drodze do domu pomimo obleczenia a) warstwą tłuszczu b) stringami c) rajtkami (uwłaczającymi godności człowieka) d) spodniami. Ponoć w czwartek ma być już cieplej. Na dworze, a co za tym idzie - w dupsko też.

Muszę powiedzieć, że ulice i chodniki są nawet odśnieżone i posypane solą i piaskiem, co czyni przemieszczanie się łatwiejszym.

Zgadzam się z Kasztanem, że śnieg jest do bani w taką temperaturę, bo się nie klei i nie da się obrzucać śnieżkami kolegów z pracy po pracy. Ale jak temperatura się podniesie można by ulepić jakiegoś bałwana lub też jakieś żywego bałwana wystawić na dwór i niech go śnieg przysypie. I wetknąć mu marchewkę, temu bałwanu. W nos.

Maszyny się buntują. Moja drukarka po kilku dniach perswazji oraz zagrożeniu, że wymieni się ją na nowszy model zaczęła niechętnie, bo niechętnie, pobierać papier.

Auto Ginewry natomiast zbuntowało się bardziej, bo wskoczyło do rowu. Między dwie sosenki. I wróciło do domu na grzbiecie innego auta. Ginewry na szczęście nie uszkodziło.

Agula komputer burczy. Przestaje po małym kopniaku.

Agul wcale się nie odchudza. Wczoraj widziałam jak zasysa czekoladkę, a dziś ciumkała zielonego lizaka. Zdradził ją odblaskowy kolor języka. O kluskach przez litość nie wspominam. To ja hektolitry czerwonej herbaty, woda, marchewki, jabłka, surówki, warzywa na parze, a ona co! Zdrada!

Rafał leci w niedzielę na dwa tygodnie na kurs do Anglii. W mailu organizatorzy spytali go czy może ze sobą przywieźć... kanapę. Of course.

Temperatura: -21°C. Do ferii: 17 dni + noc.

14 komentarzy:

 1. Anonimowy10:07

  Nie cierpię zimna i zimy...w HK przy 13stopniach na plusie chodzę już berecie i jest mi tak strasznie zimno że najchętniej przesiedziałabym cały dzień w domu. Ale te mrozy w PL podobno krótkotrwałe...coś tam wczoraj jednym okiem na wp. czytałam;-)
  Lia
  www.myfirstblog.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, podobno od czwartku ma być cieplej. U Ciebie pewnie teraz całkiem ciepło jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy10:32

  Zajrzałam do Twoich pozostałych blogów, wszystkie są świetne, a przy sypialnym i walce z wiatrakami boki zrywałam ze śmiechu..dzięki za taką fajną dawkę humoru.
  P.S.Może wstyd się przyznać, bo mój english też nie najlepszy, ale co dosłownie oznacza ten idiom z koniem i w jakich sytuacjach go używać?:-)
  Lia

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy10:34

  U mnie dziś się ociepliło 18 na plusie, ale wczoraj czy kilka dni wcześniej to zimnica jak nie wiem co, było tylko 15 na plusie....tak wiem przy tych polskich mrozach to brzmi jak abstrakcja hi hi:-)
  Lia

  OdpowiedzUsuń
 5. O, udało mi się wejść :-) Pozdrawiam i zabieram się do czytania!

  OdpowiedzUsuń
 6. @Lia - idiom z koniem oznacza dotarcie do informacji "u źródła", z pierwszej ręki. Ten blog nie jest akurat tylko mój, piszemy go razem z osobami, które są zalinkowane jako: Znam ich osobiście. Cieszę się, że się dobrze bawiłaś. :) Będzie więcej, obiecuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. wiesz, zaciekawiły mnie te Twoje stringi. to jakaś wersja zimowa, ocieplana jest?
  ja z braku rajtek wczoraj przemroziłem sobie nogi. ale i tak ten mrozik to nic. kiedyś po średnio długim spacerze miałem sople na wąsach. a stawy to mi chodziły jak u jakiegoś pinokia :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogolić wąsy, taką mam koncepcję!

  OdpowiedzUsuń
 9. ech, ale one jednak chronią przed mrozem. przy -20 robi się taka fajna pokrywa lodowa, że nic się nie przedrze :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Sople na wąsach, jak Zagłoba normalnie.

  Lia - zostałaś perfidnie oszukana. Idiom z koniem oznacza wyjadanie sobie z dzióbków, czyli miłość właściciela do zwierzęcia i odwrotnie. A Brittabella nie zna angola i ściemnia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lia, nie słuchaj Maćka, on Cię nabiera! On już taki jest, nabieracz... :P

  Zasoplone wąsy mogą się Marcinuz potłuc. I po Ci to!

  OdpowiedzUsuń
 12. To nie były sosenki, tylko drzewa liściaste. I nie ma tego złego itd...:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sosenki dodawały trochę dramatyzmu, a liściaste.... szkoda gadać!

  OdpowiedzUsuń
 14. połamane wąsy, jak te sosenki, dodają dramatyzmu :D

  OdpowiedzUsuń

A bardzo proszę, wyrzuć to z siebie.